Nowość wydawnicza dla dzieci: “Jest taka noc…”

  

 „Jest taka noc…” to książka dla dzieci wydana przez Żeński Dom Zakonny pw. św. Katarzyny w Zaleszanach, która jest autorskim projektem sióstr. 

Ta pozycja powstała z myślą o najmłodszych, aby mogli oni w przystępny i prosty sposób przyswajać sobie treści jakie niesie prawosławna hymnografia, a tym samym lepiej rozumieć sens świąt cerkiewnych, w których uczestniczą.

Pierwsza z cyklu książka została napisana na podstawie świątecznej stichiry śpiewanej podczas bożonarodzeniowej wieczerni, w której to wymieniane jest co stworzenie boże niesie w darze wdzięczności swemu Stwórcy w dzień Jego narodzin. 

Mały czytelnik wertując kartka po kartce, może dowiedzieć się co z okazji Bożego Narodzenia ofiarowała Chrystusowi ziemia, pustynia, niebo, aniołowie, pastuszkowie, mędrcy, ludzkość i co może dać on sam w podziękowaniu Bogu. 

Piękne kolorowe i przejrzyste ilustracje współgrają z tekstem, który został napisany rymowanym dziesięciozgłoskowcem, więc czyta się go lekko i łatwo daje się zapamiętać. 

Książka „Jest taka noc…” jest nie tylko wspaniałym prezentem dla dzieci na zbliżające się święta, ale także dobrą pomocą edukacyjną dla rodziców w kwestii religijnego wychowania swoich pociech.

Można ją nabyć w: Zaleszanach, sklepiku monasterskim „Galilea” w Bielsku Podlaskim, sklepiku bractwa i w Centrum Kultury Prawosławnej w Białymstoku, monasterze w Supraślu i w Sakach, sklepie internetowym cerkiew.pl, a także na kilku białostockich parafiach m.in. pw. Zmartwychwstania Pańskiego na Słonecznym Stoku, pw. Wszystkich Świętych na Wygodzie i pw. św. Jerzego na Nowym Mieście, pw. św. Jana Teologa na Bacieczkach, pw. Św.Ducha na Antoniuku,  pw. św. Pantelejmona na Zaściankach i w sokólskiej parafii pw. św. Aleksandra Newskiego.

Książkę można też kupić drogą internetową, wysyłając zamówienie na adres: zaleszany21@gmail.com

Cena: 20 zł.

O książce można też posłuchać w radiu Orhodoxia klikając TUTAJ