Nowa płyta: Liturgia św. Jana Złotoustego

  

liturgia

W grudniu br. ukazała się kolejna płyta wydana przez nasz Dom Zakonny pt. „Liturgia św. Jana Złotoustego”.

Na prośbę wielu osób zarejestrowany jest na niej przebieg całej liturgii. Niektóre fragmenty odprawiane są też w j.polskim, gdyż odbiorcami i nabywcami płyt są często osoby nieprawosławne.
Pod względem melodii i charakteru śpiewu, nowa płyta jest niejako kontynuacją dwóch poprzednich – „Śpiewając z Aniołami” i „Wiosny duszy”. Czytania i tropariony występujące w trakcie liturgii poświęcone są jej autorowi św. Janowi Złotoustemu.

Śpiew: s. Katarzyna (Niczyporuk), Żeński Dom Zakonny pw. św. Katarzyny w Zaleszanach i ojcowie z Monasteru św. Dymitra w Sakach.

Fragmenty do odsłuchania poniżej:

Święty Boże:

Pieśń Cherubinów:

Ektenia:

Płytę można za 25 zł nabyć w naszym sklepiku w Zaleszanach, a także m.in. w: sklepiku Bractwa Młodzieży Prawosławnej Diecezji Białostocko-Gdańskiej w Białymstoku, w Centrum Kultury Prawosławnej w Białymstoku, w Parafii św. Jana Teologa na Bacieczkach, w Parafii pw. Zmartwychwstania Pańskiego w Białymstoku, w sklepiku przy parafii św. Jerzego w Białymstoku, w sklepiku monasterskim w Supraślu, w Monasterze św. Dymitra w Sakach, w Parafii pw. św. Jana Klimaka w Warszawie, w sklepiku monasterskim na św. Górze Grabarce.

Ponadto płytę można zamówić drogą elektroniczną, wysyłając swoje dane na adres: zaleszany21@gmail.com lub dzwoniąc pod numer 505 593 347. Koszt płyty: 25 zł (+ wysyłka)

Więcej na temat nowej płyty można posłuchać w “Muzycznych rozmowach” w “Trójce” Polskiego Radia – cz. 1 audycji i cz.2.