Droga do szczęścia

  

okladka droga do szczescia„Ludzie łudzą się szukając szczęścia gdzieś daleko, w obcych krajach i podróżach, w bogactwie i sławie, w wielkich majątkach i rozkoszach, w pustych i przemijających rzeczach, których zakończeniem jest nic innego jak gorycz i rozczarowanie! Wybudowanie wieży szczęścia gdzieś daleko poza naszym sercem podobne jest do budowli powstającej na terenie, który podlega ciągłym trzęsieniom ziemi. Taka budowla szybko pada w gruzach…”

Powyższe słowa św. Nektariusza z Eginy pochodzą z jego pism skierowanych do wiernych, które tworzą zbiór pt. „Droga do szczęścia”. Autor za pomocą pióra w piękny, przejrzysty i głęboki sposób udziela czytelnikowi wskazówek dotyczących duchowego życia. W poszczególnych rozdziałach zwraca uwagę na znaczenie: świętego chrztu, modlitwy i zmagań duchowych. Ponadto podkreśla jak ważną rolę na drodze naszego zbawienia odgrywa miłość, pokój, rozwaga, uprzejmość chrześcijańska i doksologia. Święty Nektariusz wyjaśnia także dlaczego pokusy są dowodem Bożego miłosierdzia i w jaki sposób niosą za sobą pokorę. Przestrzega również przed pychą serca i umysłu, z której bardzo ciężko jest się wyleczyć, jeśli zakorzeni się w naszym wnętrzu.

Szczęście, jak wyjaśnia autor, znajduje się „w nas samych i błogosławiony jest człowiek, który to zrozumiał”. Pomocą w procesie uświadomienia sobie tej duchowej prawdy, może okazać się lektura pism świętego Nektariusza z Eginy, których tłumaczenia z j. greckiego podjęła się s. Elżbieta (Niczyporuk).

Publikację można zamówić drogą elektroniczną, wysyłając swoje dane na adres: zaleszany21@gmail.com lub dzwoniąc pod numer  505 593 347. Koszt książki: 5 zł (+ wysyłka).