Nowość: O modlitwie – św. Paisjusz Hagioryta

  

Serdecznie zachęcamy do lektury pouczeń świętego starca Paisjusza Hagioryty “O Modlitwie”, które zostały przetłumaczone przez matuszkę Katarzynę (Niczyporuk) i wydane przez nasz monaster.

Poniższy tom jest szóstym z serii i dotyczy najważniejszego zagadnienia życia chrześcijańskiego – modlitwy. Święty Paisjusz od najmłodszych lat umiłował Boga i modlitwę, i właśnie ją uważał za najważniejsze zajęcie chrześcijanina, a zwłaszcza mnicha.

Wierzymy, że wydanie tak głębokich i pokrzepiających treści w języku polskim pomoże wszystkim znaleźć pocieszenie i wskaże, gdzie należy szukać siły i do Kogo się zwracać o pomoc w najróżniejszych sytuacjach, które momentami wydają się nie do zniesienia lub bez wyjścia.

Życzymy wszystkim Czytelnikom duchowych korzyści z przeczytania tej książki. Dzięki wstawiennictwu świętego Starca Paisjusza z pewnością rozwiąże ona wiele wątpliwości i kwestii związanych z modlitwą oraz przybliży nas do Stwórcy i Jego świętych. A oni pospieszą nam z pomocą szybciej, niż się tego spodziewamy.

Całkowity koszt ze sprzedaży książki przeznaczony jest na budowę cerkwi pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej i Męczenników Podlaskich. Książkę można zakupić: w monasterze w Zaleszanach, w sklepiku monasterskim “Galilea” w Bielsku Podlaskim, w monasterze w Sakach, w monasterze w Supraślu, w parafii św. Jana Klimaka na Woli w Warszawie, a także w sklepie internetowym sklep.cerkiew.pl

Książkę można też zamówić drogą internetową pisząc emaila na adres: sklepikmonasterski@gmail.com lub dzwoniąc pod numer telefonu: 514 047 030 (w godzinach pracy sklepiku 9-17). Koszt zakupu: 45 zł + koszt wysyłki.

W książce zamieszczone są też intencje psalmów wg. św. Arseniusza, dzięki którym można czytać dany psalm w konkretnej intencji mu przypisanej.