Nowa siedziba i powiększony asortyment sklepiku monasterskiego “Galilea” w Bielsku Podlaskim

  

Informujemy, że od 1 marca br. nasz sklepik monasterski “Galilea” w Bielsku Podlaskim został przeniesiony do nowego lokalu, który znajduje się przy ul. Mickiewicza 29 (naprzeciwko niebieskiej cerkwi pw. św. arch. Michała).

Oprócz nowego i bardziej przestronnego miejsca, wzbogacony jest również o nowy asortyment. Można w nim nabyć: literaturę duchową w j. polskim i rosyjskim, modlitewniki, psałterze, akatysty, Biblie, Ewangelie, służebniki, ikony, krzyże, dodatki do ślubu, na chrzest i pogrzeb, świeczniki, anałoje, utensylia, chorągwie, szaty kapłańskie, podrasniki, kioty drewniane, naczynia na wodę święconą, litijniki, półki pod ikony, łampady stojące i wiszące, literaturę dziecięcą i pomoce naukowe, czotki, kadzielnice, ładan, węgle i wiele innych rzeczy przydatnych w życiu duchowym.

Ponadto w ofercie posiadamy też produkty z Grecji, które wpisują się w wielkopostne menu. Są to: oliwa z oliwek, figi w syropie, smakowe pasty sezamowe (tachini), pasty z oliwek, syrop z drzewa świętojańskiego, dżemy, oliwki zielone i ciemne, herbata górska (gojnik) i ziołowa, kawa, miody (pomarańczowy, tymiankowy, eukaliptusowy, dębowy, sosnowy), przyprawy, lukumi, baklawę, chałwę i inne postne smakołyki.

Sklepik monasterski “Galilea” otwarty jest od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 16.00, zaś w sobotę od godz. 8.30 do 13.30.

Każdy kto robi zakupy w naszym sklepiku tym samym buduje cerkiew pw. św. Katarzyny i Męczenników Podlaskich w Zaleszanach.