“Galilea” sklepik monasterski

  

Z radością informujemy, iż z błogosławieństwa Metropolity Warszawskiego i całej Polski Sawy w dniu 16 lipca br. został otwarty sklepik monasterski „Galilea”, który mieści się przy ul. Sienkiewicza 3/3 w Bielsku Podlaskim.

Nazwa naszego sklepiku zainspirowana jest fragmentem z Ewangelii wg. św. apostoła Marka, w którym to Anioł, który ukazał się po Zmartwychwstaniu Chrystusa świętym niewiastom niosącym wonności, powiedział: „ (…) Powstał z martwych i oto udaje się przed wami do Galilei. Tam Go ujrzycie.” Powołując „Galileę” do życia, mamy szczerą nadzieję, że odwiedzający ją, „spotkają” tam Chrystusa.

Sklepik posiada szeroką ofertę wydawniczą literatury duchowej w języku polskim i rosyjskim, a także duży wybór modlitewników, psałterzy i akatystów. Można w nim zakupić, także: ikony, łampady, świece woskowe, płyty z muzyką cerkiewną, srebrne krzyżyki, medaliki, obrączki i łańcuszki. Ponadto do nabycia są też pamiątki, Biblie, książeczki, kolorowanki, puzzle i gry dla dzieci jak również dodatki potrzebne do chrztu, ślubu i pogrzebu. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na rozbudowę naszego monasteru.

Sklepik otwarty jest:
poniedziałek – wtorek, w godz. 9.30-17.00
środa – piątek, w godz. 8.30 – 16.00
sobota, w godz. 8.30 – 13.30

Serdecznie zapraszamy!